Boeing 737-800

Jedná se o letecký simulátor stroje Boeing 737-800, simulovaný pomocí rozhraní Microsoft Flight Simulator X. Reálné letadlo je 38 m dlouhé, dosahuje rozpětí téměř 36 m, je vysoké 12,5 m a běžný dolet se pohybuje až k 5665 km.

Pro věrohodné zobrazení výhledu z kokpitu se používá tři projektorů poskytující realistický dojem z letu. Samozřejmostí je široká variace světových letišť různých velikostí, ale také proměnlivé počasí, které díky on-line napojení reflektuje to reálné v lokalitě, jíž se právě prolétá. Není problémem nasimulovat nestandardní situaci, kdy dojde k poruše či požáru na nějakém systému letadla a lze si tedy na vlasntí kůži vyzkoušet pocit z krizové situace v oblacích.

K dispozici je připraven zkušený instruktor, jenž zákazníka seznámí s hlavními systémy, správnými postupy a standardními procedurami. Dle zkušeností se poté přizpůsobuje průběh letu, kdy v naprosté většině případů pilotuje zákazník samostatně a autopilota využívá jen ke kontrole rychlosti. Instruktor seznámí adepta létání se systémem FMC(palubní počítač), vysvětlí funkci a obsah PFD(Primary Flight Display - informace o rychlosti, výšce, náklonu), MFD(Multi-Funcional Display - obdoba navigace) a mnoha dalších systémů, ale i výrazů a nezbytných pravidel pro bezpečnost letu. Samozřejmě je kdykoliv připraven pomoci a poradit, aby se klient dostal v bezpečí až na přistávací dráhu vytyčeného letiště.

Technická data

V aktivní službě od 1998
Počet pasažérů 162(2 třídy)/ 189(1 třída)
Počet sloužících strojů více než 4 500 ks
Délka 39,5 m
Výška 12,5 m
Rozpětí křídel 35,7 m
Max. vzletová váha 79 tun
Délka vzletové dráhy při max. váze 2 400 m
Letová hladina 12,5 km
Max. rychlost 876 km/h
Dolet 5 665 km

Obrázková galerie simulátoru

Copyright © 2011-2019 Haug-land / All rights reserved.